Установка натяжних стель. Покрокова інструкція. Експлуатація, ремонт і інше.

Коли йдеться про монтаж натяжних стель, існує поширена думка, що це доля виключно професійних будівельників. Запевняємо, це зовсім не так. При бажанні і мінімальних навичках поводження з інструментом, встановити натяжну стелю самому – цілком посильне завдання.

Установка натяжних стель

Щоб набути безцінного досвіду в цій справі, починати варто з однорівневих натяжних стель, оскільки дворівневі або багаторівневі натяжні стелі – це більш складні конструкції, для виконання яких і знадобиться набутий досвід. Але для початку потрібно розрахувати розмір натяжної стелі виходячи з площі поверхні, придбати необхідні інструменти (в разі їх відсутності), запастися терпінням, і можна приступати.

Установка натяжних стель

Отже, докладна відповідь на питання як зробити натяжну стелю своїми руками:

 • Для початку необхідно підготувати кімнату до фронту робіт: відсунути меблі від стін і встелити її плівкою від попадання на них пилу;
 • Тепер необхідно виконати розрахунок натяжної стелі. Для цього визначають рівнем найнижчу точку стелі, відступають два сантиметри і відзначають отриману точку. Від цієї позначки проводиться пряма лінія по всьому периметру кімнати. У готовому вигляді це і буде висота натяжної стелі;
 • Після цього необхідно підготувати профіль. У продажу є і готовий короб під натяжну стелю, але ми ж усе робимо своїми руками! Отже, в алюмінієвому виробі свердлимо отвори через кожні 50 сантиметрів. Якщо вами куплений пластиковий профіль – крок 10 см. Після чого прикладаємо підготовлений каркас до зазначеної заздалегідь лінії за рівнем;
 • Для виконання отворів в стіні використовується перфоратор. Діаметр кожного з них – 6 мм. У ці отвори забиваються дюбеля, після чого саморізами прикручується каркас для кріплення натяжної стелі на отриману конструкцію;
 • Перед тим як натягують натяжні стелі приміщення необхідно прогріти до 40 градусів, не менше. Для цих цілей можна використовувати будівельний фен або тепловентилятор. Далі необхідно розстелити полотно, щоб виконати нагрів натяжної стелі. До того, як повісити натяжну стелю, матеріал повинен прогрітися до 60 градусів;
 • Монтаж натяжної стелі своїми руками починається від першого кута, заправляючи матеріал в прикріплений профіль. Виникає питання, як закріпити натяжну стелю? Для цього служать гарпуни, які в міру заправки замикаються і тримають матеріал в натягнутому стані. Таким чином, необхідно прикріпити натяжну стелю по всьому периметру, не забуваючи при цьому фіксувати гарпунами. Технологія монтажу натяжної стелі передбачає підтримку матеріалу в нагрітому стані;
 • Після установки натяжних стель своїми руками матеріал охолоне до кімнатної температури і стане ідеально рівним.
Установка натяжних стель
Установка натяжних стель

Установка натяжних стель своїми руками. Відео.

Натяжні стелі до або після шпалер

Думки про те, що роблять спочатку натяжну стелю або шпалери – розходяться. Деякі будівельники стверджують, що при поклеєних шпалерах, установка натяжних стель в квартирі, точніше підготовчий етап, супроводжується пилом і будівельним сміттям. Крім того, щоб поставити натяжну стелю, температура в кімнаті повинна підтримуватися на рівні 60 градусів, від чого може зруйнуватися структура шпалерного клею.

Існує й інша версія в перестрілці думок «натяжні стелі до або після шпалер» – витримати 5-6 днів після завершення обклеювання кімнати, щоб клею дати можливість остаточно висохнути. Тому вирішувати виключно господарям квартири, що буде спочатку шпалери або натяжна стеля.https://www.youtube.com/embed/xbikSLYGV1c

Як приклеїти плінтус до натяжної стелі

Шпалери поклеєні, натяжна стеля самостійно змонтована, можна переходити до вирішення чергового питання: як приклеїти плінтус до натяжної стелі. Якщо цього не зробити – не буде ефекту закінченого інтер’єру. Перед тим як приклеїти стельовий плінтус до натяжної стелі, необхідно підібрати найбільш підходящий матеріал цієї обробки до дизайну приміщення.

Це може бути: пінопласт, дерево, пластик або екструдований пінополістирол. Самостійна установка натяжних стель, тим більше, якщо така виконана вперше, може мати похибки, які необхідно приховати. Для цих цілей і придумали плінтус.

Залежно від обраного оздоблювального матеріалу, відрізняються способи того, як клеїти плінтус на натяжну стелю. Як правило, дана інформація вказана в інструкції до застосування клею або самого плінтуса. У такій спосіб можна не тільки декорувати зовнішній край поверхні, але і приховати стики натяжної стелі.

Маючи загальне уявлення про те, як зробити натяжну стелю – реалізації ідей не може бути межі. Тепер можна освоїти монтаж дворівневих натяжних стель з підсвічуванням, виконати ніші в натяжній стелі та інші не менш цікаві варіанти. Але, увага, у всіх випадках проводка під натяжною стелею повинна відповідати всім вимогам електро- і пожежної безпеки.https://www.youtube.com/embed/YmLNQ0XAVng

Світильники для натяжних стель

Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд елегантної обробки і сам матеріал полотна, необхідно вкрай відповідально підійти до процесу установки світильників в натяжну стелю. Для того, щоб правильно підібрати світильники під натяжну стелю, необхідно оцінити всі особливості і характеристики приміщення і, звичайно, врахувати всі власні переваги у виборі джерел світла.

Помилково думати, що люстри для натяжних стель – це неприпустимо через їх вагу і габарити. Однак же, таке джерело світла цілком прийнятне в даній ситуації. Достатньо лише дотримуватися однієї рекомендації: люстри під натяжну стелю не повинні мати форму тарілки, оскільки тоді площа поверхні стелі що нагрівається досить велика. Перед тим як повісити люстру на натяжну стелю, оцініть передбачуване навантаження. Занадто громіздких конструкцій доведеться уникнути.

Крім звичної люстри, натяжні стелі зі світильниками виглядають вишукано і строго. За способом кріплення розрізняють накладні, підвісні і вбудовані світильники для натяжної стелі. Накладні є самим бюджетним варіантом і відрізняються легкістю монтажу світильників в натяжну стелю. Вбудовані – розташовують на більшій відстані між стелею і полотном, тому вони цілком підходять в якості основного освітлення.

Натяжні стелі зі світильниками

Розташування точкових світильників на натяжній стелі ідеально підходить під даний елемент оздоблення через те, що в такий спосіб вдається уникнути перегріву матеріалу полотна. Початкове відношення до них було неоднозначне. Однак після появи світлодіодних ламп – ситуація змінилася в кращу сторону. Сьогодні у світлодіодних точкових світильників для натяжних стель з’являється все більше шанувальників.

Світильники на стелю для натяжних стель відмінно гармонують з додатковими засобами освітлення. Одним з таких ефектних доповнень є світлодіодне підсвічування натяжної стелі. Завдяки різним відтінкам світіння, підсвічуванням можна посилити дизайнерські акценти приміщення. Приваблива особливість для покупця – цілком прийнятна вартість.

Від того, як розташувати світильники на натяжній стелі, буде залежати атмосфера затишку і комфорту кімнати. Чи то це буде установка люстри на натяжну стелю, то чи вибір впаде на інші не менш цікаві джерела світла – остаточне рішення за вами. Але, так чи інакше, в усі наявні елементи освітлення необхідно придбати спеціальні лампи для натяжних стель. Відрізняються вони від звичайних ламп розжарювання меншою температурою нагріву, що не спричинить за собою псування матеріалу стельового полотна. Найчастіше такі лампи йдуть в базовій збірці разом з усіма спеціально призначеними для натяжних стель світильників. А ось кріплення люстри до натяжної стелі має обов’язково супроводжуватися подальшим використанням тільки таких лампочок.

Звукоізоляція натяжної стелі

Шумоізоляція під натяжну стелю має бути присутня завжди при монтажі конструкції. Оскільки між стельовим перекриттям і натяжною стелею технологією установки передбачена порожнина, то усі звуки, які потрапляють від сусідів, будуть ще більш посилюватися. Але проблема вирішена – саме для цього існує шумоізоляція натяжної стелі в квартирі.

Натяжна стеля підготовка


Шумоізоляція стелі в квартирі під натяжну стелю може бути реалізована використанням мінерально-базальтової вати, пінополіуретану або пінопласту. Для цього випадку також підійде мінеральна вата.

Натяжна стеля підготовка

Звукоізоляція натяжної стелі в квартирі – це важлива частина ремонту, якої не варто нехтувати, щоб в подальшому не розбирати всю конструкцію через незручності, пов’язані зі сторонніми звуками. Влаштування звукоізоляції під натяжну стелю виконується в кілька етапів. Не порахуйте цей процес марно витраченим часом і визначитеся з послідовністю виконання робіт до початку процесу.

Натяжна стеля підготовка

У влаштуванні звукоізоляції стелі в квартирі під натяжну стелю беруть участь матеріали, які мають високу щільність на тлі незначної ваги, невеликий рівень водопоглинання і достатню теплопровідність.

Натяжна стеля підготовка

Ремонт натяжних стель

На жаль, жоден матеріал оздоблення не застрахований від механічних пошкоджень. Звичайно, це стосується і полотна натяжних стель. Не варто впадати у відчай, якщо така неприємність трапилася саме з вами. Розглянемо кілька конкретних ситуацій і що в цих випадках робити, щоб своїми силами запобігти необхідності повної заміни натяжної стелі.

У вас перестановка меблів, і випадково стався поріз натяжної стелі краєм шафи? Запам’ятайте, якщо порвалась натяжна стеля і довжина порізу до 25 сантиметрів – можна поправити. Краще, якщо дірка в натяжній стелі розташована в районі стіни – цю частину можна перетягнути без видимих ​​слідів. Якщо ж це сталося ближче до центру – самий універсальний спосіб: установка додаткового світильника. Що робити, якщо у вас на стелі люстра і світильники будуть, м’яко кажучи, недоречні? В такому випадку краї натяжної стелі можна з’єднати прозорим скотчем або придбати спеціальні стельові люмінесцентні наклейки. Це одночасно вирішить проблему і внесе нову родзинку.

Ремонт натяжних стель після порізу в більш масштабних ситуаціях краще довірити професіоналу. Попередня консультація з фахівцем не коштуватиме великих грошей, зате ви не наробите необдуманих незворотних процесів.

Досить поширена неприємна ситуація пов’язана з тим, що недбалі сусіди зверху залили натяжну стелю. Як не дивно, тут є плюси і мінуси. Плюс в тому, що герметичність полотна не пропустить воду, завдяки чому в цілості й схоронності залишаться меблі, підлога і килими. Мінус – воду потрібно злити з натяжної стелі, щоб уникнути появи грибка від вологого середовища.

Злив води з натяжної стелі при самостійному виконанні (без допомоги професіоналів) повинен відрізнятися точністю і акуратністю.

Отже, по пунктах:

 • Знеструмити електроенергію у всіх кімнатах;
 • Обстежити периметр полотна з метою з’ясування, де найбільше зібралося води;
 • Як тільки знайдений спосіб – поруч розташований світильник, який можна безболісно зняти або відігнути затиск – підставити ємність для випущеної води;
 • Якщо затопили натяжну стелю, то після спуску води, деякий час не потрібно монтувати зняті світильники до повного висихання вологи.

Що робити, якщо з часом провисла натяжна стеля. Це відбувається з кількох причин:

 • при підвищеній температурі в приміщенні – природний процес. Трохи похолодає і все повернеться в колишню форму;
 • затопили сусіди зверху – спустити воду і дати висохнути поверхні стельового покриття;
 • матеріал полотна виявився неякісним – вибирати тільки перевірені фірми-виробники;
 • неякісне кріплення при монтажі конструкції – посилити профіль додатковими саморізами;
 • неправильна геометрія стін – перед процесом монтажу вирівняти або посилити стіни;

Якщо монтаж конструкції виконувала фірма – зверніться до неї з претензією, можливо, усунуть всі недоліки, пов’язані з провисанням натяжної стелі. Якщо роботи виконуються власними силами – ретельно виконуйте покрокову інструкцію монтажу натяжних стель і вибирайте виключно якісні матеріали.https://www.youtube.com/embed/JL3q3QfeF5o

Як зняти натяжну стелю

Демонтаж натяжної стелі необхідний у таких випадках: виникли проблеми з проводкою, яка ховається під полотном або потрібна заміна натяжної стелі. У першому випадку виконати роботу по демонтажу полотна необхідно максимально акуратно, щоб після проведення відновлювальних робіт з комунікаціями, безболісно повернути все назад.

Перед тим, як зняти натяжну стелю своїми руками, необхідно виконати певну послідовність дій:

 • максимально звільнити кімнату від меблів, при неможливості це зробити – прикрити термостійкою плівкою;
 • нагріти приміщення за допомогою теплової гармати або будівельного фена до 60 градусів;
 • забезпечити готовність драбини і помічника в цій справі. Тому що на питання чи можна зняти натяжну стелю одному, однозначно відповімо – ні;
 • процес зняття полотна – це зворотна процедура натяжки. Одна людина нагріває матеріал, другий – звільняє. Такий дует необхідний для уникнення розривів полотна.

Поміняти натяжну стелю на тканинній основі – значно простіше. Хоча б тому, що необхідність нагрівання полотна відсутня.

У будь-якому випадку, перед тим як прибрати натяжну стелю, необхідно справедливо оцінити свої сили. Якщо для вас це вкрай складно, а покриття повинне прослужити ще деякий час в готової конструкції, зверніться за допомогою до професіоналів. Ті фірми, які виконують монтаж натяжних стель, вони ж роблять і послуги, пов’язані з демонтажем полотна.https://www.youtube.com/embed/6qnu7HVJ8aQ

Як мити натяжні стелі

Як чудно переливається новенька натяжна стеля після ремонту! Дуже важливо підтримувати її чистоту, регулярно за нею доглядаючи, щоб вона з часом не втратила свій лиск. Але чи можна мити натяжні стелі? Відповідь – так. Але робити це потрібно максимально акуратно і дбайливо. Про це трохи пізніше.

В процесі виробництва натяжні стелі піддаються антистатичній обробці. Тому пил до них практично не пристає. Але якщо даний елемент оздоблення є частиною інтер’єру кухні – миття натяжних стель – процес неминучий.

Чим помити натяжну стелю без розводів? По-перше, робити це потрібно виключно вручну. Деякі господині вдаються до допомоги швабри. В такому випадку, поверхня інструменту повинна бути повністю закрита м’якою ганчіркою. Якщо на поверхні полотна видима тільки пил – досить ганчірки і води. Але чим відмити плями на натяжній стелі? Для цього ідеально підійде засіб «Містер Мускул» і «Ваніш». Проблема чим мити натяжні стелі без розводів – вирішена. У необхідному обсязі води розчиняємо миючий засіб, наносимо на пляму і змиваємо через деякий час.

Якщо ж питання як помити матову натяжну стелю без розводів не дає спокою є відмінний спосіб. Оскільки текстура полотна дещо інша – не потрібно здійснювати кругових рухів в процесі догляду за натяжними стелями. Виконуємо обережні рухи вздовж лінії шва, в одну сторону, не хаотичні. Крім того, що таким чином ми миємо натяжну стелю без розводів, одночасно уникаємо потрапляння вологи і миючих засобів всередину шва. А це дозволяє уникнути деформації.

Якщо виникла термінова необхідність помити натяжні стелі в домашніх умовах, натяжна стеля пахне неприємно, але під рукою немає вищеперелічених миючіх засобів – ні в якому разі не застосовуйте соду, пральні порошки, луги або засоби з абразивними частинками.

В процесі вибору даної обробки природне запитання як доглядати за натяжною стелею хвилює багатьох господинь. Відсутність відповіді навіть зупиняє деяких від придбання. Але ж помити глянсову натяжну стелю без розводів так просто, необхідно лише трохи часу і терпіння. Тим більше, що для догляду існують спеціальні поліролі, якими натирають поверхню, що надає кімнаті приємний запах від натяжної стелі і перешкоджає осіданню пилу.https://www.youtube.com/embed/4l8owE36sBo

Резюме

Натяжні стелі завоювали неймовірну популярність завдяки вишуканості оформлення дизайну. Можливість монтажу натяжної стелі визначає платоспроможність кожного бажаючого мати диво-стелю у себе вдома. Якщо мова йде про якісне полотно – це задоволення не з дешевих. Але тут же варто відзначити безсумнівний плюс – матеріал прослужить в первозданному вигляді від п’ятнадцяти років! Тому при акуратній експлуатації про оформлення стелі можна забути на найближчі десятиліття.

Монтаж натяжних стель не вимагає створення ідеально рівній поверхні перекриття стелі. Полотно ретельно приховує всі нерівності і вади, після установки виходить ідеально рівна поверхня – мрія всіх любителів досконалості. Тут же варто додати, що установка натяжного полотна не займе багато часу, при цьому інсталяційний процес пройде з супроводом мінімальної кількості сміття і пилу.

Велика кількість пропозицій натяжних стель сприяє вибору на будь-який смак і гаманець. Матеріали полотен враховують всі потреби бажаючих мати натяжну стелю у себе вдома – будь то дитяча кімната, вітальня, ванна або кухня.

Різноманітні можливості конструкції натяжних стель – багаторівневі, використання світлодіодного підсвічування і інші варіанти – гарантують оформлення інтер’єру в самих вражаючих образах.

Джерело