Що потрібно зробити у травні в саду, на городі, квітнику, теплиці

Кожний місяць для садівника цінний по-своєму, але саме в травні закладається майбутній урожай овочів і фруктів. Справи на ділянці потрібно ретельно розпланувати, щоб нічого не упустити і не забути. Візьміть на замітку підказки з цієї статті і постарайтеся виконати їх  цілком.

Джерело

8 СПРАВ В САДУ

 1. Пора вішати пастки для плодожерки. У травні шкідники з’являються в сливових і яблуневих насадженнях і тому потрібно захищати дерева аж до серпня – коли дозріють плоди.
 2. Збільшити поливи молодих плодових дерев, щоб вони швидше пішли в ріст. Їх коріння поки не розрослися вглиб, як у старих, і тому молодняк потрібно забезпечити рясної вологою.
 3. Обірвати перші квіти у саджанців, що ростуть по першому-другому року, щоб вони витрачали енергію на набір вегетативної маси, а не формування плодів. Це дозволить отримати набагато більший урожай в майбутньому.
 4. Обнести сіткою ягідники, щоб птахи не скльовували ваш урожай.
 5. Перевірити кущі агрусу на наявність гусениць. Саме зараз ніжні листочки і плодові зав’язі починають поїдати пилильщики і їх потрібно обібрати вручну або обтрясті на розстелену на землі плівку. Якщо кущ вже з зав’язі або цвіте, то обприскувати його не можна – боріться з гусінню руками.
 6. Зніміть шар грунту з прикопаної виноградної лози і підв’яжіть пагони до шпалери. Після того, як вони підсохнуть – обприскайте їх нітрафеном.
 7. Підв’яжіть малинник. Найкраще робити шпалерні опори – вбити кілочки і натягнути дріт уздовж рядів малини.
 8. Слідкуйте за температурою. У травні буває повернення заморозків і тому слухайте прогноз погоди і підготуйте хмиз на димові багаття, щоб розпалити їх, якщо гряне холод.

8 ЗАВДАНЬ, ЯКІ ПОТРІБНО ВИКОНАТИ В ГОРОДІ

 1. Пора садити картоплю. Якщо ви зараз посадите скоростиглі сорти (Антошка, Імпала), то зможете знімати перший урожай вже через 10 тижнів після посадки. Пізньостиглі культури, призначені для зимового зберігання, дозрівають від 15 до 20 тижнів.
 2. Знімайте урожай ревеню.Ви можете зрізати третю частину м’ясистих стебел, а решту залиште на місці, щоб рослина не хворіла.
 3. Перевірте готовність спаржі до зрізання.Потрібно стежити щоб вона не переросла, інакше стебла будуть жорсткими і несмачними. Ідеальна висота для зрізання – до 18 см.
 4. Капусту і цибулю, вирощенні з насіння, потрібно укоренити на постійні грядки.
 5. Проріджуйте посіви моркви, шпинату і салату. Це потрібно зробити вже зараз, так як потім у них розростеться коріння ви можете пошкодити сусідні рослини, прибираючи зайве.
 6. Зробіть опори для квасолі і гороху, щоб вони не полягли на землю, а відразу почали рости правильно.
 7. Просапайте перші бур’яни, які вже з’явилися на грядках і в міжряддях. Поки паростки овочів слабкі і маленькі їх може заглушити будь-яка бур’яниста культура, яка забирає вологу і сонце.
 8. Висаджуватипомідори на грядки і сійте насіння огірків під плівку.

РОБОТИ У КВІТНИКУ: 11 ЗАВДАНЬ

 1. Сійте однорічники в клумби. Зараз саме час для посіву чорнобривців, васильків, газонних сумішей, космеиї і маргариток.
 2. Переселіть розсадуайстри на постійні клумби.
 3. Огляньте насадження тюльпанів, нарцисів та інших першоквітучих цибулинних рослин. Якщо їх листя вже пожухли і майже висохли – то цибулини можна викопувати для подальшого зберігання. Якщо ж листя зеленіє – не чіпайте кущики. Нехай усохнуть природним чином.
 4. Живцюйте багаторічники – фуксію, пеларгонію, щоб розмножити кущі.
 5. Підв’яжіть трояндові кущі, не допускаючи вилягання стебел.
 6. Заповніть компостом контейнери для квітів і додайте туди гідрогель для утримання вологи. Тоді можна буде поливати підвісні кошики і горщики з квітами на терасі трохи рідше, і вони не будуть страждати від нестачі вологи.
 7. Огляньте клематиси і видаліть омертвілі стебла, на яких немає розпустившогося листя.
 8. Обприскуйте квіти і декоративні рослини від шкідників, робіть профілактику. Це набагато дієвіше, ніж лікувати вже хвору квітку.
 9. Уважно огляньте троянди – зараз можна виявити ознаки плямистості на ранній стадії. При найменшій підозрі обробіть кущі системними фунгіцидами.
 10. Зробіть першу формуючу стрижку живоплоту. У травні пагони активно йдуть у ріст і якщо пропустити потрібний момент, то в подальшому доведеться докласти набагато більше зусиль для обрізки.
 11. Посадіть жоржини і канни у відкритий грунт, як тільки дозволить погода.

5 ТЕПЛИЧНИХ ТУРБОТ В ТРАВНІ

 1. Відкривайте вікна та двері в теплиці в спекотні дні, щоб провітрити.
 2. Зробіть екрани для притінення рослин або обприскайте скло зсередини фарбою, що змивається. Спекотне сонце може обпалити рослини.
 3. Розвісьте липкі пастки для білокрилки і трипсів, які дуже люблять селитися в теплицях.
 4. Пасинкуйте томати, як тільки у них з’являться зайві пагони. Не забувайте, що високі тепличні кущі потребують своєчасної підв’язки, інакше стебло деформується.
 5. Переселіть з теплиці всі рослини, які ви плануєте посадити у відкритий грунт. Зайва непрозорість і вологість може стати причиною появи грибкових хвороб, тому не зволікайте з пересадкою.

ЩЕ 4 СПРАВИ, ПРО ЯКІ ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ

 1. Газони потрібно підгодувати азотними добривами і влаштувати перший покіс, якщо висота трави досягає 7-8 см.
 2. Організувати полив галявини / газону, щоб трава була зеленою, не жовтіла і не сохла.
 3. Почистити ставок після зими, видаливши всі рослинні залишки і ряску.
 4. Оглянути сад і город на наявність слимаків та равликів. Якщо вони виявляться – зробити для них пастки.

Роботи багато і здається, що вона ніколи не скінчиться. Втомилися? Візьміть тайм-аут і влаштуйте собі вихідний в будь-який день. Посидьте з книжкою в тіні альтанки, оповитої трояндами і клематисами. Засмажте ароматний шашличок і накрийте стіл з першої весняної зеленню. На його запах зберуться сусіди і ви зможете вдосталь наговоритися про спільні садові справи і посадки.