Роботи в серпні на квітнику: догляд, збір насіння, посів

Поділ і пересадка багаторічників

Не обійдемо увагою і квіти. Серпень – вдалий час ділити багаторічники (лілейники, іриси і півонії) і розсаджувати їх на нові місця. До холодів вони встигнуть вкорінитися і набратися сил для зимівлі.

Догляд за трояндами і гортензіями

А троянди і гортензії, ці королеви саду, в останній місяць літа щосили цвітуть, тому вимагають уваги. По-перше, підживлення (цвітіння відбирає багато сил), але тільки фосфорно-калійними добривами, а краще – швидкорозчинними комплексними «Для троянд» і «Для гортензій», де мало азоту, потрібна кислотність і є всі необхідні мікроелементи. Можна використовувати й підживлення по листу.

Джерело

По-друге, для троянд і гортензій в цьому місяці проводяться профілактичні обробки від захворювань: борошнистої роси, іржі та ін.

Гортензії і троянди, що цвітуть в серпні, потребують цього місяця особливої уваги

Збір насіння і посів декоративних культур

Серпень цікавий для квітникарів ще й тим, що вже можна збирати насіння багатьох цікавих культур і можна ще багато сіяти – віолу, ехінацею, маргаритки і ін.

Рання посадка весняних цибулинних

Ближче до кінця серпня в деяких регіонах вже можна висаджувати цибулинні рослини, скажімо, нарциси, зовсім не обов’язково чекати вересня. Така «рання» посадка дозволить їм сформувати більш сильну кореневу систему, а значить, краще перезимувати і пишніше цвісти. Важливо орієнтуватися на температуру ґрунту, вона повинна стійко опуститися до +8 … + 10°С.  Посадите занадто рано – нічого страшного, але є небезпека, що цибулина підчепить яку-небудь болячку, або її хтось погризе. Прикро втратити рідкісний екземпляр.

Догляд за осінніми квітами

У фазі бутонізації варто підживити жоржини, хризантеми і гладіолуси. Розведіть 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложку сульфату калію на 10 л води. Поливати – 1 відро на 1 кв. м. Але з жоржинами не перестарайтеся, з другої половини серпня підживлення припиніть, інакше бульби взимку будуть гірше зберігатися.

Всі високорослі сорти не забудьте підв’язати до опор, а кущі, що розвалюються, не забудьте забезпечити огорожами, адже ближче до осені їх вага буде збільшуватися, що може привести до зламаних стебел.