ПриватБанк: в зв’язку з чим була припинена робота Приват24

ПриватБанк заявив, що робота додатки Приват24, як і можливість переводити гроші на карти, була тимчасово припинена. Це сталося в рамках планового оновлення програм банківського процесингового центру. Воно повинно гарантувати безперебійну роботу програми під час зростання кількості замовлень, характерного для кінця року – з китайського «Дня холостяка» і «Чорної п’ятниці» в іншому світі до православного Різдва в нашій країні.

Джерело

Коли було припинено роботу програми та на який час?

Технічні роботи проводились 11 жовтня поточного року, з 0.30 по 7.30 ранку. Цей час є оптимальним для подібних заходів, тому що кількість переказів падає практично до нуля, і незручності, заподіяні клієнтам банку, будуть мінімальними. Протягом цього часу команда з більш ніж сотні висококваліфікованих фахівців працювала над програмними оновленнями процесингового центру.

Протягом всього цього часу, на протязі семи годин, були недоступні такі функції:

  • Проведення транзакцій по картах
  • Робота програми Приват24 для фізичних осіб
  • Робота програми Приват24 для бізнесу.

Також проводилися необхідні регламентні роботи в мережі банкоматів, терміналів самообслуговування і POS-термінальної мережі банку, тобто скористатися банкоматами і терміналами також було не можна. Незручності незручностями, але слід пам’ятати, що щорічно в кінці року кількість операцій з банківськими картами зростає на двадцять відсотків. На початку січня поточного року, наприклад, система обробляла понад тисячу клієнтських операцій в секунду. Це колосальне навантаження, і мережі повинні бути до неї готові.

Як ми писали раніше, ПриватБанк почав повертати на карти деякі платежі. Йдеться про гроші, які батьки абітурієнтів заплатили за пробне ЗНО, яке так і не було проведено в цьому році через пандемію уханьского коронавіруса COVID-19. Про це повідомило Міністерство фінансів України. Згідно зі статистикою, станом на перше жовтня поточного року ПриватБанк спільно з Міністерством освіти і науки України повернув гроші за непроведення ЗНО 149 611 учасникам.