Роботи в квітні в саду, на городі, на квітниках

Квітень – місяць, коли садівники отримують перші радісні звістки, адже починають розквітати на клумбах перші квіти, жорсткою густою щіткою відростають стеблини цибулі і часнику, а набухаючі бруньки плодових дерев дозволяють мріяти про майбутній багатий врожай смачних фруктів. Роботи на ділянці стає все більше, але це приємні клопоти, про які кожен садівник мріє всю довгу зиму. Щоб правильно спланувати роботи на ділянці, можна керуватися рекомендаціями нашого календаря робіт в саду та на городі в квітні.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ ПРИБИРАННЯ В ЯГІДНИКАХ

полуниця

Квітень не у всіх регіонах теплий і сонячний місяць, тому сніг може ще лежати на грядках у першій декаді, тому після танення снігового покриву, саме час приступити до прибирання суничних грядок, якщо не встигли зробити це в березні.

Старе листя суниці, яке перезимувало на кущах, стають джерелом зараження рослин грибковими інфекціями. Треба якомога раніше прибрати сухе листя з ягідних кущів, тільки варто пам’ятати про те, що навіть у засохлого листя полуниці дуже міцні стеблини, які нелегко відірвати від куща вручну. Для обробки кущів радимо користуватися ножицями – така обрізка дозволить зберегти підростаючі молоді листочки від пошкоджень.

Обрізані частини суничних кущів найкраще ретельно зібрати з грядок і спалити – адже збудники інфекцій зимують саме в листі.

Якщо набрякли бруньки на кущах смородини та агрусу, слід негайно провести огляд кущів – збільшені бруньки потрібно вищипнути вручну, таким чином вдасться вберегти посадки ягідних кущів від зараження страшним шкідником – бруньковим кліщем.

Грунт під ягідними кущами слід розпушити, саме час додати в землю стартові весняні добрива для ягідних культур.

Хочете розвести рідкісні сорти чорної смородини? Це дуже легко зробити в квітні, досить нарізати живці з кущів чорної смородини (довжина стебла близько 15 см, нижній зріз – під брунькою, верхній зріз – над другою брунькою). Можна припудрити низ живців Корневином, замочити зрізані гілки в Епіні, після чого їх садять похило у відкритий грунт, заглиблюючи до верхньої бруньки. Догляд за живцями простий – їх поливають протягом усього літнього сезону, залишають зимувати в «шкілкі», а розсаджувати нові кущі смородини можна на наступну весну.

Нижні гілки агрусу пригинають до землі, пришпилюють і вкривають землею, протягом літа на пришпилених гілках утворюються коріння, молоді кущі агрусу пересаджують на постійне місце наступної весни.

У малиннику теж чимало турбот – звільніть зв’язані пагони малини, огляньте їх і проведіть обрізку замерзлих гілок. Продуктивні гілки малини можна вкоротити на 1/3 до першої потужної бруньки.

ТУРБОТИ В ТЕПЛИЦІ

висаджуєм квіти

Хто не лінувався в лютому і березні, висаджуючи розсаду овочів в теплицях і парниках, в квітні вже може розраховувати на перший урожай овочів – дозріває редиска, салат, зелена цибуля і на ліанах наливаються перші огірочки.

Ще не пізно висадити в теплиці огірки, помідори, перець та інші овочі, урожай дозріє на кілька тижнів раніше, ніж у відкритому грунті, так і шкідників виявити легше.

У теплиці продовжують посів середньої і пізньої капусти на розсаду, після травневих свят можна висаджувати цю культуру у відкритий грунт.

Продовжують посів на розсаду квітів для відкритого грунту, причому висаджують як однорічники, так і багаторічні культури. Міцну розсаду можна висаджувати в клумби до середини червня, тому покваптеся виростити власні квіткові культури для створення чарівних клумб: різнокольорові петунії, пряні чорнобривці, годеція, левиний зів, лобелія та багато інших рослин прикрасять садові клумби, будуть цвісти до самої осені.

На тепличних полицях продовжують вирощувати цибулини гладіолусів, канн і жоржини. Гладіолуси очищають від покривних лусок, обробляють від дротяників і розкладають в один ряд у світлому місці. Поступово з цибулин відростають зелені пагони, цибулини, що прокинулися можна висадити у відкритий грунт з настанням тепла, на півдні – в кінці квітня, в середній смузі зазвичай висаджують гладіолуси в першій декаді травня.

РОБОТИ В САДУ В КВІТНІ

Квітнева пора – дуже вдалий час для щеплення плодових дерев. В саду продовжують роботи по перекопуванні грунту і посадки нових саджанців. У пристовбурні кола дерев, що ростуть, можна додати весняні добрива.

Якщо в березні не була проведена обробка дерев – можна закінчити цю роботу в першій половині квітня, не забувши видалити з дерев зламані гілки. Штамби дерев можна побілити вапном на початку квітня – це вбереже дерева від багатьох неприємностей.

ГОРОД – КВІТНЕВІ ТУРБОТИ

розсада

Город вимагає в квітні особливих турбот, адже настає гаряча пора по висадці овочевих культур у відкритий грунт насінням і розсадою. Саме час висадити на грядки буряк, моркву, пряно-смакові трави, щавель, ріпу, редьку, редис і салат, насіння сіють в підготовлену розпушену землю, додавши в борони золу і стартове добриво для овочів.

Головна культура городу – картопля, в квітні можна висаджувати оброблені та підготовлені бульби в пухкі борони – чим раніше висаджена картопля, тим раніше буде отримано багатий урожай популярної овочевої культури. Важливо обробити бульби перед посадкою, щоб на них з’явилися міцня товсті пагони з кожного очка. Дуже велику картоплю можна розрізати перед посадкою на кілька частин, кожна з яких повинна мати очка.

На початку квітня треба розворушити купи з перегноєм, якщо це не було зроблено раніше. Потрібно встигнути прибрати гнізда капустянки до настання тепла.

У грядках продовжують копати грунт, вносять азотні добрива під посіви і багаторічні овочі. Навесні необхідно ретельно обробляти грунт, розбиваючи великі грудки. При необхідності додають в грунт пісок і визрілий компост.

КВІТНИК – ГОРДІСТЬ САДУ

весняні квіти

У квітні квітник радує садівника яскравою каруселлю цибулинних. На зміну ерантісам, рябчикам і крокусам, які розпускаються у снігу, приходить пора запашних гіацинтів, поетичних нарцисів і багатобарвних тюльпанів.

На черзі ефектні іриси, які можуть розпустити свої шифонові квіти вже в кінці квітня. Варто провести підгодівлю троянд, ірисів, півоній, а також декоративно-квітучих чагарників, які розкриють свої квіти вже в травні. У квітні підгодовують бузок, чубушник, шипшину, спіреї та калину бульдонеж. Гортензії і рододендрони потрібно підгодувати спеціальними добривами.

Календар робіт в саду і на городі в квітні допоможе вам розпланувати справи і вчасно виконати намічені завдання. Бажаємо вам рясних врожаїв!

Джерело : domisad.com.ua